Σκόρερ: 83' Τζάνης, 90' Μπακαγιόκο / 23' Ζεβλάκοφ, 80' Μήτρογλου

Σκόρερ: 55' Ιάκομπ, 90+' Βέλλιος / 18' Μπρίτο, 22' Περόνε

Σκόρερ: 1' πέναλτι Εστογιανόφ, 84΄ Όμο, 90+' Ριέρα / 60΄ Ρομπέρζ

Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης 1-1
Σκόρερ: 74' Σισέ / 61' Ουντότζι

ΠΑΟΚ-Άρης 4-1
Σκόρερ: 20' πέναλτι Ιβιτς, 45+', 60' Μουσλίμοβιτς, 48' πέναλτι Βιτόλο / 84' Νέτο

16. Πανθρακικός 1
** Εργοτέλης και Λάρισα έχουν ένα ματς λιγότερο.

Στις «φλόγες» η Θεσσαλονίκη για το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον Αρη (4-1, 2) στην Τούμπα για την 11η αγωνιστική.

Ο κακός δαίμονας του Παναθηναϊκού... έδρασε ξανά. Ο Αστέρας Τρίπολης πήρε παλικαρίσιο βαθμό στο ΟΑΚΑ, 1-1 και οι πράσινοι έχασαν ευκαιρία να βρεθούν στο +4 από τον Ολυμπιακό μια εβδομάδα πριν την... αιώνια «μάχη». Πανιώνιος για πλέι οφ. Οι κυανέρυθροι με την 4η νίκη τους στα πέντε τελευταία ματς, 3-1 στη Νέα Σμύρνη τον Πανθρακικό, βρέθηκαν στην τετράδα των πλέι οφ και αποδεικνύουν ότι το κακό τους ξεκίνημα έμεινε για τα καλά πίσω. Ο Βέλλιος «κτυπά» πάντα δύο φορές... Ο νεαρός επιθετικός του Ηρακλή χάρισε ακόμη ένα βαθμό στην ομάδα του, μετά τον... ολόχρυσο στο «Γ. Καραϊσκάκης» ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις τον Ατρόμητο, 2-2, με τους Περιστεριώτες να προηγούνται στο ημίχρονο με 2-0!

Το Σάββατο, η Καβάλα συνέχισε να εντυπωσιάζει επικρατώντας 2-1 της ΑΕΚ στο «Ανθή Καραγιάννη», ενώ η SKODA Ξάνθη με σκόρερ τον Μάουρο Πόι πήρε νίκη-ανάσα επί του Λεβαδειακού στα Πηγάδια με σκορ 1-0. Η 11η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί στις 2 Δεκεμβρίου, οπότε Εργοτέλης και Λάρισα θα διασταυρώσουν τα «ξίφη» τους στην Κρήτη. Υπενθυμίζεται ότι η μετάθεση του αγώνα αυτού οφείλεται στον απροσδόκητο χαμό του Αντόνιο Ντε Νίγκρις των «βυσσινί» και στη μνήμη του Μεξικανού άσου θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή σ' όλα τα γήπεδα.